Holoda Márta
Tiszalökön születtem 1955-ben. itt élek és bárhol jártam, ide vágyom vissza. Ha tájat festek, az a Tiszához kötődik, ha mezei virágokat, azt itt szedem
Tiszalökön születtem 1955-ben. itt élek és bárhol jártam, ide vágyom vissza. Ha tájat festek, az a Tiszához kötődik, ha mezei virágokat, azt itt szedem
Kerekesné Papp Éva textilszobrász vagyok. Debrecenben élek, alkotok. 5 éve kerültem kapcsolatba ezzel a technikával Tatán, egy történelmi fesztiválon. Onnantól kezdve nem volt megállás.
1966 február 14- én születtem Erdélyben, Gyergyószentmiklóson. Első verseim 14 éves koromra tehetők. Ifjú koromban már verseskötetről álmodoztam, de tudtam, hogy esélytelen a kommunista
1966-ban születtem, egy nem „akart” gyermekként, igy az anyai nagyszüleim neveltek fel, egy Tisza menti kis faluban. Nagy szegénységben, de annál nagyobb szeretetben
Bihari Banda Hagyományőrző Egyesület vagyunk. 1999-ben alakultunk, akkor még egy debreceni néptáncegyüttesben aktívan táncoló lelkes fiatalok összefogásával. Mára több éves színpadi tapasztalattal és
Óvári Edina vagyok, 1984.11.15-én születtem Budapesten. Gödön a Duna-partján nőttem fel, ezért a természet szeretete él bennem. Iskolai tanulmányaimat a Németh László Általános és
A nevem Balogh Éva, 1962. május 4-én születettem Kisvárdán. Bár fiatal korom óta él bennem a vágy, hogy alkossak, ” teremtsek” valami olyat, amivel
Horvát Jánosné vagyok. Békéscsabán születtem, életem nagy részét is itt töltöttem. Szüleimnek, tanáraimnak köszönhetően, az irodalmat, az olvasást kis iskolás korom óta szeretem,
Nagy Judit vagyok. Kisvárdán születtem 1990 augusztus 29-én. Gyerekkoromban rengeteget rajzoltam. Középiskolámat a kisvárdai Bessenyei György Gimnáziumban végeztem. Ott egy-két év erejéig jártam rajzszakkörre.
Rézhúros Banda Zenekarunk legtöbb tagja elsőként a néptánc órákon találkozott a népzenével, és a népművészettel, amely gyorsan magával ragadott bennünket. Ám hamar rá kellett
Maksai János vagyok. Debrecenben születtem 1954-ben. Közel 50 éve a festészet az életem. Több évtizede. Klasszikus „szabadúszó” festőként élek. Napjaimat a műtermemben töltöm.
Egy délvidéki kisvárosban élem nem túl mozgalmas életem, egyedül.Két felnőtt gyermekem van, mingdketten élik a saját életüket. a lánykám Koppenhágában, a fiam Gödöllőn. Mióta